. Občané za svá práva v Praze

Občané za svá práva v Praze

Úvahy a názoryBoj proti korupci

Ekonomicko právní studie

Vychází ze zákonných ustanovení a skutečností v ČR od roku 1991 do současnosti.

Boj proti korupci možno rozdělit na dvě skupiny :

1/ Hra na něj - divadlo pro občany - příklad - zametání korupce z Magistrátu, hesla typu "Jen My jsme tvrdě proti korupci" a kuňkání Ing . Reedové a Dr.Witzanyho- / bude upřesněno v textu /

2/ Skutečný boj s korupcí - odhalení lumpíků,skandalisace jejich skutků v tisku,odvolání z funkcí a soudní stíhání. Jen tento postup lumpíky odstraší od lumpáren.

Úvod.

Korupce rozlezlá po všech oblastech veřejného života je nejhorší ukázkou českého národa a jeho postkomunistického chování. Po Vítězném Listopadu neznámo jakým mechanismem vyloučil p.Havel 99 % Chartistů z politiky a dosadil tam kumpány z Prognosťáku a spolužáky Ing.Klause, s.Kočárníka,Dlouhého,Ježka,Dybu ale i s.Mládka. Všechno soudruhy - bývalé.Ti upravili zákony dle zásad svého vůdce - největšího ekonoma světa všech dob - Ing .Klause 1/ nezná špinavé peníze . 2/ Ekonomika se nesmí kriminalisovat !! Hlavně podnikatelské záměry - jak privatisační ,tak i jiné. Nelze přeci kriminalisovat podnikatelský záměr záměny sklíček za diamanty. Proto neexistence - Nedbalostního trestného činu - tento trestný čin byl přímo zakázán !!! Viz článek největšího ekonoma - v Archivu autora

Na tomto dohodnutém scénáři se beztrestně z 98 % --rozkradlo tisíc pětset miliard. To jsou ty topné oleje,Dr.Macka cca 500 milionů Knižní velkoobchod Kellnerova Pojišťovna Babišovy , Koženého a Charouzdovy miliardy. To okradli jak nás všechny,tak i stát. bez těchto lumpů by už tady bylo Švýcarsko - Takhle je to většinou na Bahamách..

Oposiční Smlouva pak i při už opravených zákonech zametla všechno vyšetřování pod koberec. Známe to teď z kaus okolo lihu,pěti na stole atd. Bylo okamžitě zastaveno vyšetřování tajných kont ODS - kam byly posílány ukradené finance za podvodné privatisační praktiky. Jak se tedy policie řídí - zákony ?? nebo zlumpačelými politiky ??

Takto nastavená laťka beztrestnosti láká všechny gaunery k následování .Domnívají se,že se jim díky uplacenému tisku,soudcům,Státním zástupcům a policie - nic nestane.Také kvůlivá špatným zákonům.

A/ Theorie
B/ Skutečnost
C/ Změna zákonů

A 1 /

Nutno mít odvahu a nebojácnost. Občanu hrozí jak fysické - i vražda - tak i ekonomické nebezpečí.Je to boj proti mocným a zločinem zbohatlým.Nelze říkat jako p.Skřivánek minule - korupci budeme potlačovat až budeme v Radě. Všichni jste mlčeli,že to tak nejde dělat. To pak budete tvrdit - až budeme mít vlastní policii,soudce,návladní -tak budeme bojovat proti korupci. Nebo to dopadne tak jako jindy - Aleši řekni to - ale neříkej ,že jsem ti to řekl já !! Hrdinové z leknutí

2/ Nebýt vydíratelný. To znamená,že nemůžete dělat před tím podfuky s lupínky a pak na jiné jejich rošťárny poukazovat.Jak to bylo s Výběrovým podvodným řízením na Slovanský dům ví p.radní Dvořák.Ringo Čech odstoupil z komise a měl proti výběru silné interpelační protesty.Není mi známo proč p. Pawlovski tak podporuje arch Kasla.To ví také jen on.

3/ Při odhalování korupce musí mít občan v malíčku zákony - Obchodní,Veřejnou zakázku,O Obcích,Trestní zákon, umět účetnictví a ekonomiku. Hlavně v partiích kde je možná korupce.. Dále fištrona a chytrost a předvídavost ,aby poznal kde jsou podvody ukryté. Nevykládat si zákony jak se mi to hodí. Když ing. Vohralíková konala lapkování na Ministerstvu Informatiky - nedělala tam Veřejné zakázky za desetimiliony a zakázky rozdělovala - měl jsem velkou hádku s p.architektem - že páchá jeho místopředsedkyně nezákonnosti. Úřad je následně odsoudil,ale p. architekt se mi do dnes neomluvil a sázku nezaplatil.

4/ Pracovitost. Nutno najít listinné důkazy. Faktury,Smlouvy,ˇučty,cenové mapy,výpisy z katastru,kupní Smlouvy,zápisy z jednání atd. Z tohoto materiálu lze pak sestavit po přemýšlení materiál jak pro tisk tak soudní stíhání. Ne jako bylo kuňkání proti smlouvě na budovu ČEZu.Nic doloženo listině. Jen protesty.

5/ Nelze kalkulovat s příští koalicí. Jakmile k tomuto připustíte pak je s potíráním korupce konec. Jestliže předpokládáte následnou koalici s lotry tak Váš charakter nestojí za nic a nemá cenu bulíkovat občany- jako,že bojujete s korupcí. Voliči to poznali na příkladu ED - kdy za tři a půl roku ED nic skutečného neudělala a tak jí už nevěří - stejně jako US - heslo " Dáme věci do pořádku "- ti určitě Ha,Ha,Ha,Pak zbývá opravdu jen ta koalice s ODS,ale pak jste nemuseli zakládat - protikorupční-jako - ED !!!

B 1 / Praktická část

Budova ČEZu. K tomu ,aby bylo možno - vyhrát před volbami na ODS a ukázat národu ,že to ED umí a ODS se nebojí bylo nutno udělat následné kroky.

A/ Získat výpis z katastru- stávající stav majetku

B/ Kupní smlouvu - z katastru - tam velikost a počet. m2.rozdělení ploch na kanceláře a chodby

C/ Získat z cca 4 realitek písemně kolik stojí v okolí budovy pronájem přízemí -až 6 patra na knceláře za 1m2/rok

D/ Napsat primátorovi ať předloží smlouvu na pronájem -z ní spočítat pak cenu na lm2 a kolik,že tam těch metrů jako je pronajatých

E/ Jak kdo pro Smlouvu hlasoval v Radě.

F/ Napsat primátorovi ať tedy,předloží tu slavnou ekonomickou studii jaké tedy vzniknou úspory a za co. / Jestli Magistrát pronajímá ostatní své prostory za hubičky ,jako porušitelovi zákonů Dr. Sokolovi za 190 kč/m2/rok tak asi žádné úspory nebudou.// Dr.Sokol získal jak Smlouvu na vymahání pokut za desetimiliony tak i kanceláře bez výběrového řízení dobrý to právník- to ing. Kaňák v DP - nevidí !! //

Po tomto zajištění listin možno vyhrávat a po spočítání je obvinit ze dvou trestných činů - podezření z Překročení pravomoci veřejného činitele a Porušení povinností při správě cizího majetkuCo známo o případu z tisku Nájem měl být 260 milionů/ročně .Celková plocha 23.lOO m2 Z toho vychází 11.250 kč/m2/rok. Šílená suma. - i za 6patro - kancelář.Za to by mohlo být tak nejvíc 3.000 kč/m2. Neví se dokonce zda v těch 23.lOO m2 nejsou započítány i chodby. Ty se nikdy za pronájem neplatí !!! To se mělo zjistit právě z Kupní Smlouvy atd.

Zjistil někdo výše uvedené údaje potřebné na opravdivý boj s korupcí - ing Reedová nebo Dr.Witzany - nebo někdo ze Zastupitelů za ED.Ani náhodou. Příklad z minula - na výše uvedených Zásadách odvolali - Pí. Chytilová,Dr,Bursík,rež. Venclík,Dr.Votoček,ing Berka a Moravec - gen řed. Městské banky.,Pražských služeb,Záchrané služby,Památkové péče a radního Blažka - za lumpárny.

2/ Půdní nástavby - Navatyp. Co známo - jen za projekty měl Navatyp dostat od Phy 1 cca 18. Tisíc za m2. To stojí úpně nový byt na sídlišti !! Tohle bylo jen za projekt. !!! Jediná pořádná kausa ED. Trestní oznámení podá dr.Votoček - další podepíší. Pak radnice nabídne Rozhodčí jednání - nejhorší to variantu řešení - viz HUMAN.. Nevím kdo na to přistoupil a kdo to dojednal Co známo jednoho z rozhodčích dodal Dr Homola - svého přítele. Výsledek.jen ti rozhodčí si namazali kapsu každý tak 5 milionů. Kausa klekla a potrestán nebyl nikdo !!! Navatyp si namastí kapsu z 230 mil na 190 . Takto udělala ED - KONEC své jediné pořádné protikorupční AKCI.Občané žádné slavné vítězství občané nad KORUPCÍ neviděli a neslyšeli.

C/ Změna zákonů.

Zákony samy nemohou korupci zamezit. Ale když jsou takové ,že ji podporují tak to asi není dobré. V nynější době po skončení privatisace ,největší podíl financí v veřejného finančnictví jde do Výběrových řízení na veřejné zakázky a tam je taky největší korupce a beztrestnost..Jak všichni dobře víte Uzavřely Lesy ČR zakázky bez výběru za několik miliard - svým kamarádům. Beztrestně. Neboť zák o Veřejné zakázce žádnou sankci ,když se ta bez výběru uzavře - nemá. Tam musí být trest od 2-8 let dle výše škody. Dále tento zákon vůbec má podivné sankce. Maximum 50 tisíc při špatném výběru nebo žádném zaplatí úřad !!!ne ti co to zavinili !! Tam musí být sankce pro Ministerstvo - úřad - obec -10% ceny Smlouvy a 2% minimálně zaplatí za lumpárnu pachatelé. Zatím neplatí nic !! Úřad pro Ochranu Hospodářské soutěže musí mít zákonnou pravomoc Podvodnou Smlouvu zrušit okamžitě a od počátku - následky ať nesou pachatelé. Zatím to nejde. Každé překročení a porušení tohoto zákona by mělo být trestným činem a ÚOHS - to musí podat na Státní Zastupitelství - tak musí upravený zákon znít. Nabídky na Výběrové řízení musí být spojeny v jeden celek - Notářským způsobem ,aby nebylo pak možno ve skrytu kanceláří vyměňovat stránky v Nabídce.Na titulni list Nabídky se podepíše přejímací komise- aby se nedala zaměnit celá Nabídka. Jeden člen komise bude vždy z oposice- která si ho zvolí a ne kterou určí Primátor či starosta -u volitelného úřadu a nebo u Státní organisace ,někdo kdo nepodléhá personální pravomoci vedoucího organisace . Pak možno odstranit mnoho zločinností při zadávání Veřejné zakázky a stát i obce by ušetřily miliardy.zakázky by se staly průhlednými Těžko pak při nich dělat podvody. Každý by měl strach .Což do teď vůbec nemá.

Pokusil se někdo z těch čtyř Senátorů za SNK-ED ,nebo Zastupitelé SNK-ED za Prahu - co mají zákonodárnou pravomoc o změnu Zákona 199/94 ve smyslu těchto protikorupčních opatření. Udělal k tomu nejtvrdší bojovník s korupcí arch Kasl tiskovku - jak to má na korupci políčené - nikdo. Protože o tom nikdo taky nepřemýšlí. Ani s. Zaorálek !!!

Jestli se v tomto směru Zákon o veřejné zakázce nezmění¨ní ,bude se krást vesele dál a bude pro srandu králíkům. Asi je to záměr všech zůčastněných politických stran,aby příště se k lizu mohli dostat i oni !!!

Závěr.

Tak takhle by museli ti zastupují ED - i SNK na veřejnosti bojovat. Obávám se, že toho není ve vedení nikdo vůbec schopen nést kůži na trh a shánět listinné podklady. Jak jsem již napsal dříve,spíše než stranou protokorupční je SNK-ED stranou Mírného pokroku protikorupčního v mezích zákona.

Spěte sladce.

Ing. Aleš Moravec
Člen kontrolní komise SNK-ED
Zastupitel Hl.m.Phy 94-98
Privatisační komisař 91-94