. Občané za svá práva v Praze

Občané za svá práva v Praze

Události


Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Další demonstrace divadelníků, důchodců a občanů proti pražskému magistrátu, 29. května 2008
(video streaming 176 kb/s, .wmv; 1 hod. 10 min.)

OBČANÉ ZA SVÁ PRÁVA
KRAJSKÉ SDRUŽENÍ V PRAZE

Rooseveltova 5, 160 00 PRAHA 6
Mail: [email protected]

PROHLÁŠENÍ

DNY NEKLIDU V ČESKÉ REPUBLICE

Věc: Podpora návrhu vládnoucí Občanské demokratické strany na konání svobodných voleb v kraji Praha v roce 2008

Na zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy dne 24. dubna 2008 při projednávání grantů pro pražskou kulturu přednesl představitel ODS pro oblast kultury a volného času pan Ivan Bednář na adresu občanů, "nespokojených" s prací současného Zastupitelstva: Pokud se navržený systém grantů někomu nelíbí, pak je třeba požadovat přímo odvolání Zastupitelstva hl.m.Prahy, případně předčasné volby.Tento požadavek je jistě legitimní.

V souladu s Ústavou čl. 101, odst. 2 a zákonem č. 130/2000 Sb. se v říjnu 2008 uskuteční volby do zastupitelstev krajů. Hlavní město Praha podle Ústavy nemá žádnou výjimku. Je nutno dodržet usnesení vlády č. 998 ze dne 29.9.1999 a beze zbytku jej naplnit, protože jako jediné je konformní s ÚSTAVOU. Na demonstraci proti asociálnímu postupu pražské radnice vůči občanům hl.m.Prahy ve čtvrtek dne 29. května 2008 v 8.30 hod. na Mariánském náměstí budou proto občané hlavního města Prahy seznámeni s peticí, určené parlamentu a prezidentovi České republiky:

"ZA DODRŽENÍ ÚSTAVY A ZA KONÁNÍ SVOBODNÝCH VOLEB DO KRAJE PRAHA V ROCE 2008".

Radní hlavního města pan Ing. Richter pro oblast kultury a volného času, stejně tak i radní pan Janeček pro oblast sociální a pro prodej bytů a nemovitostí, u kterých je požadováno odstoupení, dostanou příležitost obhájit svůj mandát v řádných volbách. Stejně tak ale dostanou příležitost "nespokojení" občané hlavního města Prahy zvolit si svobodně svoje jiné zástupce.

V Praze dne 28. května 2008

Ing. Karel Berka
předseda

Ing. Aleš Moravec
místopředseda


Petice "ZA DODRŽENÍ ÚSTAVY A ZA KONÁNÍ SVOBODNÝCH VOLEB DO KRAJE PRAHA V ROCE 2008"