. Občané za svá práva v Praze

Občané za svá práva v Praze

Pražané za svá práva

politické hnutí


T I S K O V Á K O N F E R E N C E

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci u příležitosti vstupu politického hnutí Pražané za svá práva (zkráceně PP) do voleb konaných ve dnech 15. a 16. října 2010, a to do Zastupitelstva hlavního města Prahy a do zastupitelstev vybraných městských částí.

P r o g r a m:

1/ Žádost o zastavení dotací z fondů EU pro hlavní město Prahu s platností od 17. října 2010
2/ Zlevnění vodného a stočného pro obyvatele hl.m. Prahy . Podrobné odůvodnění trestního oznámení na některé představitele hl.m. Prahy ve věci privatizace pražské vodovodní infrastruktury
3/ Různé.

KDE: CAFÉ-BAR 1.patro, Slezská ulice 1, Praha 2 (nám. Míru, vedle ÚKDŽ)

KDY: v úterý dne 7. října 2010 v 10.00 hodin.

Ing. Karel Berka
předseda

Ing. Aleš Moravec
místopředseda


Do voleb míří občanská sdružení , Pražský deník 13. 7. 2010

Pražané za svá práva jdou do voleb

PRAHA (hyp), PRÁVO 1.9.2010

Občanská sdružení z Prahy 2, 3, 6 a 11, která se věnují především problematice privatizace obecních bytů, se spojila a do voleb do Zastupitelstva h.l. m. Prahy jdou pod názvem Pražané za svá práva.

„Jsme politické hnutí vzniklé zdola, ze součinnosti občanských iniciativ. Hlavním cílem je řešení bytové situace Pražanů," řekla Právu Věra Grandeová z tohoto hnutí. Privatizace bytů by měla být dokončena, ovšem za přijatelné ceny. Získané prostředky by měly být použity pro výstavbu sociálních bytů pro seniory a mladé rodiny. Nájemné by tak nemělo činit více než 35 procent z příjmu rodiny, jak je tomu ve vyspělých státech EU. „V podstatě nechceme nic jiného, než aby Magistrát a městské části dodržovaly zásady bytové politiky, které samy schválily," dodala Grandeová.

Jedním ze sdružení pod hlavičkou Pražanů jsou i Občané za svá práva v Praze. To v minulých dnech podalo trestní oznámení na Jiřího Paroubka, Květoslavu Kořínkovou, Pavla Béma a Markétu Reedovou, že svým jednáním při privatizaci pražského vodárenství měli podle předsedy sdružení Karla Berky způsobit škodu za dvě miliardy korun. Pokud Praha nedostane dotaci na novou čistírnu odpadních vod, škoda by měla být až osm miliard.


Stanovy politického hnutí Pražané za svá práva


Petice politického hnutí Pražané za svá práva

  • petiční arch
    pro sběr podpisů petiční arch vytiskněte a po vyplnění odešlete na adresu zmocněnce petičního výboru