. Občané za svá práva v Praze

Občané za svá práva v Praze

KorespondenceOtevřený dopis ministryni spravedlnosti

...

Ve svém článku "Důvěra v justici je momentálně skoro nejhorší v porevoluční éře", uveřejněný dne 25. 2. 2014 v deníku PRÁVO konstatujete, že justice v České republice se po podivném převratu v roce 1989 dostala až na dno únosnosti pro občany ČR. Tehdy se vládnoucí komunistická elita vzdala moci politické, aby jí polistopadová vládní garnitura prostřednictvím soudruha Čalfy a spol. transformovala do moci ekonomické, přes kterou bývalé komunistické elity ovládají současnou politickou scénu.

Je třeba si vzít poučení z historie, kdy osvícený císař Josef II. ihned po svém nástupu na trůn v roce 1781 zrušil cenzuru, obnovil svobodu náboženství a současně zrušil nevolnictví. Tím zabránil násilnému převzetí moci nespokojenými poddanými, které např. v roce 1789 vyústilo v krvavou Velkou francouzskou revoluci. Jestliže i v dnešní době vládnoucí garnitura nevyjadřuje ve svých činech vůli lidu, může se to projevit desítkami mrtvých jako na Ukrajině.

Pokud takovému násilnému převzetí moci nespokojenými občany chcete zabránit, tak zásadní reforma justice se jeví jako základní krok, který je nutno neprodleně učinit. Restorativní justice, čili justice obnovující spravedlnost v České republice budiž základem všech Vašich kroků ve Vašem úřadě.

...

Přílohy:
1. Výtka ministryně spravedlnosti soudci Vrchního soudu v Praze JUDr. Trojánkovi
2. Veřejný ochránce práv JUDr. Otakar Motejl navrhuje kárné opatření proti místopředsedovi Vrchního soudu v Praze JUDr. Burešovi
3. Soudcovská lobby požaduje, aby Veřejný chránce práv neměl právo aktivně kontrolovat činnost soudů
4. Soudkyně OS Praha 8 JUDr. Nová zakázala účast veřejnosti na vyhlášení rozsudku - bez trestu
5. Organizovaný zločin ovládl Zastupitelstvo hl.m. Prahy - Tisková zpráva
6. Odložení trestního oznámení na mnohamiliardový podvod s pražskou vodou státní zástupkyní JUDr. Janou Hronkovou OZS Praha 1
7. Stát chce více dohlížet na exekutory - již v roce 2004, dodnes se nic nezměnilo