. Občané za svá práva v Praze

Občané za svá práva v Praze

Kausy

Transparency International

TISKOVÁ ZPRÁVA

OBČANÉ ZA SVÁ PRÁVA ve spolupráci se STRANOU OBČANSKÉ SEBEOBRANY

Podvodné hry Transparency Internationál // TCI // na jako boj s korupcí. Ve skutečnosti získávání financí od vlády a podniků a zamezení skutečného boje s korupcí.

Důkazy: Podvodem vylákání 30 milionů od Vlády ČR na pořádání 10. mezinárodní protikorupční konference v Praze . Peníze jako půjčka nikdy nevráceny a asi po urgencích vyúčtovány jako dotace. Občany to stálo 15 milionů Kč !!! TCI požádala vládu o půjčku -ačkoliv musela moc dobře vědět, že vláda půjčky ze zákona dávat nemůže !! Nebo TCI nezná zákony ?? Šibalové na ministerstvu financí pak ve spolupráci s Ing. Bohatou předsedkyní TCI – jinak tehdejší předsedkyní Českého statistického úřadu, provedli podvodem změnu na dotaci !! TCI pak tímto podvodem získané peníze nikdy nevrátila. Opravdu čistá to protikorupční organizace.

Peníze pak použity taky hlavně na pořádání večírků – jak jinak - občané to zaplatí !!

1/ Výstup z konference - nulový - Žádný návrh zákona na potírání korupce. Žádný návrh na změnu zákona o zadávání veřejných zakázek s pokutami a tresty !! Jen tlachání za 15 milionů Kč.

2/ Pořádání Výjezdních zasedání předsednictva TCI – na příklad v Hong-Kongu v květnu 2003. Znáte něco dražšího? Takže na svou bohulibou činnost nekorupčníci potřebují spoustu peněz !!

3/Při osobní návštěvě jsme předali TCI náš písemný návrh na spolupráci. Byly v něm uvedeny hlavně konkrétní a skutečné protikorupční zásahy včetně trestních oznámení. To bylo v květnu 2003 – Nikdy se TCI neozvala!!!

4/ Další finance na TCI. Fond národního majetku poskytuje nadaci Open Sociaty Fund 70 milionů Kč, a ta zase dává miliony Kč na činnost TCI . Proto také TCI nikdy nic proti největším podvodům na FNM nikdy nic nenapsala. Viz na příklad 700 milionů Kč daných FNM na rekultivaci pozemku pod Halou Sazky bez Výběrového řízení.

5/Skutečné výstupy boje s korupcí a návrhy TCI na změnu zákonů pro skutečný boj s korupcí. Že na zákonech záleží nejvíc – bylo vidět po zavedení silničního zákona. Okamžitě klesl počet mrtvých a bouraček, takže zákon působí proti zločinu. Kdyby se korupčníci opravdu trestali, pak by náklady veřejných rozpočtů klesly o cca 20 % a ušetřilo by se kolem 50 miliard ročně !!

Takže návrh na změnu zákonů od TCI :

Veřejná zakázka 0

Trestní zákon 0

Obchodní zákoník 0

Zákon o střetu zájmů 0

Co je nám známo TCI – nikdy nepodala jediné trestní oznámení na lumpárny !!

6/ Nepřipuštění diskuse v listopadu 2005 o zákonu o Veřejné zakázce na Konferenci v Parlamentu ČR na téma „Důvěra občanů v politiku“. Moderovalo !!! TCI !!! Peníze z veřejných rozpočtů tekoucí na Veřejné zakázky se pohybují ročně v řádech stovek miliard korun. Takže se sakra vyplatí, aby se při tom nekradlo a neuplácelo !!! TCI na toto téma diskusi vůbec nepřipustilo. Nepřipustilo diskusi vůbec žádnou Na konferenci hovořili pouze politici,jak to s námi dobře myslí a dělají . Hlavně podvodník Zaorálek – který ač slíbil,že Zákon napraví, nikdy se přes urgence už neozval. Takže Konference pořádaná pro Občany byla TCI zmanipulována jako vítězství politiků. Že v tomto názoru nejsme sami – viz stanovisko pana Czasche! Viz příloha. Zákon o veřejných zakázkách byl totiž právě projednáván v Parlamentu. Nikdy neměl žádné postihy na jeho nedodržování – i když šlo o stamilionové podvody a tudíž super KORUPCI. Tresty – desetitisícové co platily za lumpy úřady !!! Za 14 milionovou vůbec nevypsanou Veřejnou zakázku na rekonstrukci ministerstva informatiky dal pak Úřad pro hospodářskou soutěž pokutu 30 tisíc – ale ministerstvu. Lumpové neplatili nic !!! Kapsy si však za nezákonnost naplnili vrchovatě. Naše návrhy byly:

a/ Když se Veřejná zakázka vůbec nevypíše nebo hrubá manipulace se zákonem, je to trestný čin!!

b/ Úřad pro hospodářskou soutěž musí mít pravomoc zrušit Zakázku – ale i už uzavřenou Smlouvu, která nebyla uzavřena dle tohoto zákona !!! Od samého počátku !!

c/ Pokuty za porušení zákona - vždy 10 % Zakázky pro úřad a 3% ceny Zakázky osobně a ty, co to zavinili. /!!!

To ovšem jak Dr. Zaorálek,tak i TCI nemohlo nikdy připustit a nový zákon O veřejných zakázkách č. 137/ 2006 Sb právě tohle všechno nemá !!! Je to zákon naprosto korupci podporující // Další navrhované nuance jako doručování Nabídek spojených v jeden celek . Nabídka musí být podepsaná celou komisí na titulní straně. V komisi musí být člen nepodléhající personální pravomoci zadávajícího , dosazený vládou,nebo u samosprávy volený do komise opozicí.,

Tak tohle vše v novém zákoně chybí – a tomu zabránila právě taky TCI. Pak by bylo možno jako u Silničního zákona - KORUPCI opravdu potírat. Teď je ten zákon korupčníkům pro smích.

7/ TCI má sekretariát v Berlíně, odkud je i řízena. Žebříček tvořený TCI - o postavení států ve výši korupce – si dělá – bez veřejné kontroly TCI sama. Kriteria jsme nikde nečetli a že by byl podroben veřejné oponentuře taky ne. Prostě to TCI sama zpracovává dle dotazníků manažérů. Co si tam napíše nikdo nezkontroluje. Jestli takto taky vydírají vlády nevíme.

Závěr:

V poslední době vyhlásila TCI - že hospodaření Politických stran je neprůhledné. My tvrdíme,že taky hospodaření TCI je neprůhledné a ještě neprůhlednější než politických stran. Nikde tito protikorupčníci nezveřejňují výši svých příjmů a od koho co dostali !! Jak peníze utrácejí a za co.// Z jejich vyúčtování již víme, že taky hodně za své večírky // Kam vůbec z mezinárodní společnosti TCI peníze mizí. Je pravda, také že své tabulky a zveřejnění používají i jinde na nátlak vlád a společností a z toho tyjí, protože jejich prohřešky pak nezveřejňují ??? Jaké výplaty si - skutečně vyplácejí a v jaké výši si vyplácejí odměny.......

Až tohle bude vše pod veřejnou kontrolou a veřejně pod auditem a polepší se i v těch skutcích proti korupci, tak pak budou moci hlásat vodu - a taky ji pít. A ne hlásat vodu a pít víno.

V Praze dne 12. dubna 2007

Občané za svá práva
Občanské sdružení
Rooseveltova 5, 160 00 Praha 6

Ing. Aleš Moravec
místopředseda